
20. Júl 2020
Zbytočne tým vlasy namáhate. Je ťažké odvyknúť si, no vyskúšajte ísť na to postupne – najskôr raz za dva dni, potom raz za tri. Podľa odborníkov si vraj stačí umývať vlasy dvakrát za týždeň, nechať ich voľne uschnúť a rozčesať hrebeňom so širokými zubami.
Čo asi robí teplý vzduch, resp. sušenie vlasov fénovaním? Správne, vysuší ich a „vďaka“ tomu máte potom nielen rozstrapkané končeky vlasov.
A tobôž nie s vlasmi zmotanými v drdole, to je čisté peklo, koledujete si o lámanie vlasov.
Doplňte živiny, aby ste mali vlasy krásne, zdravé a lesklé. Obmedzte príjem cukru a bielej múky a dodajte telu vitamíny, hlavne vitamín D, C, aj vitamíny skupiny B. Vitamín C nájdete napríklad v brokolici, paprike, jahodách či citrusoch. Vitamín B7, teda biotín vo vajíčkach, orechoch, v mlieku, v ríbezliach či malinách.
Áno, aj stres môže mať vplyv na kvalitu vlasov. Že zlý, to vám nemusíme ani hovoriť. Doprajte si relax, akýkoľvek.
"Doprajte svojim vlasom živiny, aby boli krásne, zdravé a silné."
Či už si vyberiete z kapsúl alebo z chutných a voňavých „gumíkov“, vedzte, že pre svoje vlasy spravíte naozaj dobre. Vitamíny BLOOM HAIR totiž obsahujú perfektne vyváženú kombináciu vitamínov, minerálov, aminokyselín a ďalších zložiek, ktoré vám dopomôžu k vysneným vlasom. Navyše, sú bez lepku, bez laktózy, netestované na zvieratách a jednorožcové „gumíky“ sú navyše aj vegetariánske. Vyskúšajte a dopomôžte svojim vlasom vyrásť do krásy a zároveň zdravia.
Napríklad z avokáda. Zmiešajte avokádo, vaječný žĺtok a trochu medu. Naneste na polhodinku na vlasy, poriadne umyte, nechajte vlasy vyschnúť. Budú ako znovuzrodené.
Aspoň osem hodín denne. Pretože najväčší relax a naštartovanie regeneračných procesov v tele prebieha práve počas spánku. Takže, umyť zuby, vycikať, očesať sa a spať :)
Vplyvom teplejšieho vzduchu a slnečného žiarenia sa vlasy vysušujú, a tým pádom sa neskôr aj lámu. V lete nechráňte teda SPF krémami len svoju pokožku, ale zadovážte si aj prípravky na vlasy a klobúk.